Интересно продължение по темата за произхода на земната ДНК

Преди няколко дни запознахме нашите читатели с материал, в който професорът генетик Сам Чанг говори за извънземния произход на земната ДНК.

Неговите доказателства са доста убедителни, базирани не на празни измислици, а на много години работа по проучването на „боклучавата” (некодиращата) част от ДНК, която заема до 97 процента в генома на земните живи организми. Само че далеч не всички учени са съгласни с изводите на професор Чанг …

Нека си припомним, че наскоро биолозите откриха треска (Gadus morhua), която лесно оцелява в суровите условия на Арктика поради факта, че нейният организъм произвежда естествен антифриз. Освен това, както са установили изследователите, генът на протеина за антифриза треската е придобила наскоро.

Един от привържениците на еволюционното развитие на живота на Земята, биологът Хеле Тесанд Баалсруд от Университета в Осло, заедно с колегите си упорито търсят „братовчедите“ на гена на антифриза у Gadus morhua, защото според общоприетата теория всеки ген може да се развие само от съществуващите, но „да се появи от нищото“ просто не може. Търсила, но така и не намерила …

Досега се смяташе, че новите гени се раждат само в резултат на случайно дублиране, смесване с други, разделяне, но те не възникват от нулата. Но протеинът на антифриза у Gadus morhua изглежда опровергава тази теория и новият ген е могъл да се появи сякаш от нищото – de novo.

Според учения Адам Леви всичко това ни кара да погледнем по нов начин върху теорията на еволюцията. Изглежда, че така наречената „боклучава“ част от ДНК е създадена специално от природата, така че, ако е необходимо, лесно и просто да се създадат нови гени, необходими за адаптиране към околната среда – чрез препрофилиране на некодиращата част от нея.

Леви веднага прави една уговорка, а именно, че остава да се види дали наистина имаме пример за раждането на гена de novo (в случая с арктическата треска) и колко често се генерират такива гени. Леви обаче е убеден, че в ДНК „боклуците“ чакат своя час за да се появят на белия свят нови протогени.

Неговата уговорка обаче не е случайна, тъй като много генетици са в недоумение от изводите на привържениците на появата на протогените. Защото в ДНК има достатъчно генно готов материал за създаване на същия протеин на антифриза и ако групатаучени от Университета в Осло не са открили как и от какво е мутирал този ген, това не означава, че е дошъл от некодираща част от ДНК ,

Въпреки това, привържениците на еволюцията ентусиазирано подхванаха теорията, че „боклучната“ част в ДНК е резерв за вече работещи гени и определена база данни за създаване на нови, тоест дарвинизмът е намерил ново „потвърждение“ на своето академично и неоспоримо предположение, как и защо е възникнал и как се е развивал животът (и продължава да се развива) на Земята.

Обаче, доказването на земния произход на ДНК, както и нейното неземно начало, все още не е възможно. Това са само теории и очевидно те ще останат такива и за следващите поколения. Това е като теорията за матрицата или задгробния живот: сякаш всички е ясно, но не може да се докаже или опровергае от науката …

esoreiter

© 2020 nepoznato.energetika-bg.com All rights reserved!

 

Уфологът Скот Уоринг: НАСА и Русия крият контактите на астронавтите от МКС с извънземните (видео)

Известният уфолог и виртуален археолог Скот Уоринг е уверен, че НАСА и Русия крият посещенията на представители на извънземни цивилизации на Международната космическа станция. Според него извънземен  кораб  се е… Continue reading „Уфологът Скот Уоринг: НАСА и Русия крият контактите на астронавтите от МКС с извънземните (видео)“

Професор Сам Чанг: Земната ДНК е с извънземен произход

Професор Сам Чанг, който навремето участва в грандиозния глобален проект „Човешки геном“ , смята, че през последните 20 години генетиката е напреднала доста, но досега не е получен отговор на… Continue reading „Професор Сам Чанг: Земната ДНК е с извънземен произход“

Още по темата във фейсбук:

© 2020 nepoznato.energetika-bg.com All rights reserved!

Related Posts

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *