След Исландия и Швейцария обявява война на престъпните банкери?

Ударът може да бъде нанесен в сърцето на световната банкова система, пише activistpost.com.

„Ако искате да продължите да бъдете роби на банките и да плащате цената на собственото си робство, тогава нека банкерите продължат да създават пари и да контролират кредитите“.

Исландия предизвиква възхищението на популистите в  последните години, тъй като прави това, което никоя друга страна в света, изглежда, не желае или не може да  направи: разследва случаи дела на банкери- престъпници,  създавали финансов срив с цел печалба.

Тяхното ефективно въстание срещу банковата класа, което водеше  малката нация в икономическа криза през 2008 г., е ярък пример за това, че  светът не трябва да бъде за вечни времена задължен към богатия престъпен  елит. През 2015 г. 26 исландски  банкери бяха  осъдени на затвор, а правителството заповяда да се продадат банките  в полза на гражданите.

Вдъхновени от прогреса на Исландия, активисти в Швейцария вече предприеха важна стъпка срещу банковите картели и успешно инициираха референдум, който може да нанесе удар на частните банки, там където е най-страшно за тях: да имат право да заемат пари, които те всъщност нямат и да създават пари от нищото.

Швейцария ще проведе референдум за да се реши дали да се забрани на търговските банки да създават пари.

Швейцарското федерално правителство потвърди в четвъртък, че ще проведе референдум, след като повече от 110 000 души подписаха петиция, призоваваща да се даде на  централната банка изключителното право да създава пари, и да ги влива във финансовата система.

Кампанията – водена от Движението Swiss Sovereign Money movement и  известна като инициативата Vollgeld – цели да ограничи финансовите спекулации, изисквайки от частните банки да имат 100% резерви за техните депозити, пише Телеграф.

Швейцария сега  заема  ключова позиция и може да изиграе революционна роля в промяната на функционирането на банковата система. В допълнение към това, че е сигурно убежище в  света за съхранение на богатства, страната е и дом на Банката за международни разплащания (БМР), сенчеста частна фирма, собственост на много централни банки в света, както и  служеща като кредитор на  централните банки.

БМР се намира в сърцето на световното резервно  банкиране, тя провежда политика, която позволява на банките да отпускат заеми, които всъщност не съществува в техните банкови депозити, а  вместо това буквално се създават  в електронна форма от нищото, когато банката разширява кредитна линия.

Related Posts

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *